Život seniorů není snadný

Život seniorů nebo lidí se zdravotním znevýhodněním rozhodně není snadný. Jedním z nejčastějších problémů těchto lidí jsou problémy s mobilitou. Tito lidé zvládají chůzi se stále rostoucími obtížemi. Cestování vlastním vozem tito lidé nezvládnou, cestování veřejnou dopravou také ne, cestování taxíkem je příliš nákladné. Na vyšetření do nemocnice využívají sanitu, ale jinak? Tito lidé byli do nedávna odsouzeni k naprosté izolaci, nebo byli odkázání na milost a nemilost svých příbuzných a co si budeme nalhávat, ne všude rodina funguje tak, jak má. Naštěstí v posledních letech se stále více využívá skvělá služba – Senior taxi.
třetí věk

Senior taxi

Senior taxi – se používá pro službu osobní dopravy starších a zdravotně postižených osob. Ceny jsou výrazně zvýhodněné a doplácí je radnice nebo magistrát daného města či obce. Tato služba se v současné době výrazně rozšiřuje a je to dobře.
pár seniorů
V každém městě může služba fungovat za různých podmínek. Někde službu provozuje tradiční model, kdy službu poskytuje klasická taxislužba a cestu posléze doplatí město. Většinou ovšem fungují jiné modely, kdy města provozují vlastní automobily, které jsou určeny výhradně pro seniory a osoby zdravotně znevýhodněné.
označení taxika
Jednoduchá přeprava
Smyslem služby je jednoduchá přeprava od domu do místa určení a zpět a to v klidu a pohodlí a za přijatelných finančních podmínek. To je pro seniora to nejdůležitější. Nemusí se nikoho doprošovat, zůstává nezávislý a nestojí ho to výrazně mnoho peněz. Pokud má navíc vyřízený příspěvek na mobilitu, dostává od státu nezanedbatelnou položku, kterou může využívat právě pro tuto službu.
Celkový komfort oproti běžným vozům taxislužby zajišťují také prostorná auta s pohodlným nástupem, která jsou vhodné i pro přepravu osob s invalidním vozíkem.
Ceny v jednotlivých městech se liší, ale obecně by se dalo říci, že ceny jsou od 30,- Kč do 100,- Kč za jednu jízdu podle velikosti města.