Kde vzít peníze na bydlení?

Když se nad tím zamyslíte, musíte určitě stejně jako já dospět k názoru, že se my lidé bez peněz jednoduše neobejdeme. Musíme si prostě každou chvíli něco koupit, musíme nejednou využívat někým jiným poskytované služby, a je logické, že kdybychom neměli peníze, neměli bychom ani možnost získat to, bez čeho se nelze obejít. Zadarmo by nám nikdo nic nedal a ani by pro nás nic neudělal, a my bychom se tak každou chvíli ocitali v komplikované situaci a trpěli tím.

Neměli bychom to ani ono, a obvykle bychom ani neměli kde bydlet. Protože jak bychom sehnali svou střechu nad hlavou, kdybychom si na ni nevydělali, že? To abychom pak žili někde v jeskyni nebo jiném provizoriu, což ale u moderního člověka vůbec nepřipadá v úvahu.

eurová kulička

A protože my lidé obvykle nějaké peníze míváme, ale nebývá jich zase až tak moc, je docela běžné, že je pro nás problém si nějaký dům nebo byt koupit. Nemovitosti jsou drahé a financovat je z vlastních úspor je tedy v naprosté většině případů nepředstavitelné. A abychom tedy měli, jak si bydlení pořídit, využíváme obvykle hypotéky.

S hypotékou si jde pochopitelně pořídit nemovitost do soukromého vlastnictví. To víme všichni. Ale ne všichni víme, že se u nás nabízí i hypotéka na družstevní byt FAHD. Ano, i družstevní byt si můžeme pořídit na hypotéku. Můžeme ho mít a také ho postupně po dlouhou řadu let splácet.

eura v kapse

A proč někdy upřednostnit koupi družstevního bytu před nějakým tím soukromým? Především proto, že jde o levnější typ nemovitosti, jež se ale přesto do značné míry vyrovná nemovitosti soukromé. Díky nižší ceně se totiž logicky najde více lidí, kteří něco takového mohou zaplatit nebo zvládnout díky nižší hypotéce. Která je sice o něco nevýhodnější než hypotéky sloužící ke koupi vlastní nemovitosti, ale přesto prokazuje dobré služby všem, kteří chtějí kvalitně bydlet.

Jak překonat potíže?

Soukromí podnikatelé mají coby svůj prvořadý úkol dosahování dostatečně vysokých zisků. U nich je nemyslitelné, aby si vydělávali jenom nějaké drobné, byli na nule nebo dokonce pracovali ve ztrátovém podniku. Podnikatelé musí mít takové příjmy, aby z nich zvládli financovat veškerý chod svých firem, aby z nich zaplatili i všechny povinné odvody a pochopitelně aby zbylo i na jejich vlastní živobytí.

Tak tomu má být. Jenže nejednou tomu tak není. Navzdory třeba i té sebeusilovnější snaze kteréhokoliv soukromníka se může stát, že si tento nevydělá dost na to, aby zvládnul financovat vše, co je nezbytné. A určitě si dokážete představit život někoho takového, někoho, kdo nemá třeba ani na pouhé přežívání a jemuž se počíná hroutit jeho byznys, pro který se nedostávají nezbytné investice.

indické finance

Bez peněz zkrátka není život podnikatelů myslitelný. A když si tito někdy nevydělají tolik, kolik si vydělat mají? Pak se tito musí spolehnout aspoň na to, že jim pomůže nějaká podnikatelská půjčka.

Jenže ani na podnikatelské půjčky se zrovna moc spoléhat nedá. Tyto jsou sice od toho, aby se jimi podporovalo chřadnoucí podnikání, jenže ne vždy je dostane ten, kdo je potřebuje. Takové půjčky se dostanou jedině těm, kteří zaručí jejich splacení. A to se často soukromníkům v nouzi prokázat nedaří. Když má podnikatel malé příjmy, když má záznamy v registrech dlužníků a třeba i exekuce na krku, je naděje na získání bankovní podnikatelské půjčky malá.

čínské peníze

Ale naštěstí i pak je tu ještě jedno možné řešení. A tím je hypotéka bez příjmu, poskytovaná nebankovní společností. Díky tomu, že se za ni ručí zástavou nemovitosti, se totiž není třeba tolik obávat záznamů v registrech, relativně nízkých příjmů ani jiných potíží. Kdejaký žadatelův nedostatek se tu dá tolerovat, a proto si tu přijde kdokoliv na své. A je to dost výhodné na to, aby se tím podnikání v těžkých časech udrželo nad vodou.

Někdy to bez půjčky nejde

Každý člověk má své potřeby, a ty se musí v naprosté většině případů nějak financovat. A platit za něco lze jedině v případě, že má člověk potřebné množství peněz, což už ale až tak samozřejmé není.

Někdy mohou lidi dělat všechno, co se jenom dělat dá, a přece si na sebe nevydělají. Nějaké ty peníze jim scházejí a nejsou žádné vlastní zdroje, z nichž by se ještě dalo čerpat. A co potom s tím?

Pak už se dá jedině utáhnou pomyslný opasek nebo vzít půjčka. To podle toho, co je pro daného člověka příjemnější, respektive zvládnutelné.

finance indické

Když si pak chce někdo peníze půjčit, musí vzít v úvahu v první řadě všechna pro a proti takové půjčky. Ta totiž sice může být výhodná, ale může být i přesně opačná, a zatímco je někdy třeba i snadno získatelná, jindy je pro někoho nedosažitelná. A na to vše si je třeba dát pozor, aby člověk půjčku získal a aby mu tato skutečně pomohla.

A pro kterou z půjček se tedy rozhodnout? Nepochybí ten, jehož volbou se stane nebankovní hypotéka hypotekybezregistru.cz. A to nejen proto, že je stále ještě dost výhodná, ale především proto, že ji člověk může dostat rychle a zároveň i snadno a vcelku jistě. Zatímco se totiž u jiných půjček musí dokládat vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další přednosti, u takové nebankovní hypotéky tomu tak v podstatě není. Tady stačí mít příjmy, z nichž se dá splácet, tady se musí ono splácení zaručit zástavou nemovitosti, ale to je všechno.

indické bankovky

A to je na rozdíl od požadavků, jež mají u půjček banky, docela snadno splnitelné pro kdekoho z nás, lidi v největší finanční tísni nevyjímaje.

Kdo si vezme takovou nebankovní hypotéku, má peníze k dispozici brzy a splácet může klidně i hodně dlouhou dobu po lehce zvládnutelných splátkách. A to člověku jen tak nějaká jiná půjčka nenabídne. Pokud se dá vlastně vůbec nějaká podobně výhodná nabídka někde najít.

Podnikání je nejistá branže

Když dolehnou na někoho z podnikatelů ekonomické těžkosti, nemá to tento ani trochu snadné. Ať už tyto totiž vzniknou z jakéhokoliv důvodu, přinášejí finanční potíže, jež se někdy překonávají s obtížemi a někdy je dokonce vlastními silami podnikatele překonat nelze.

Když se firmě přestane dařit, znamená to dozajista pokles jejích zisků, a taková neblahá finanční situace pak znamená, že není ani na investice, jež by byly nezbytné k tomu, aby se podnikání vzpamatovalo a začalo být opět výnosným.

A kde vzít peníze, které by se investovaly do nápravy problémů nebo díky nimž by se přečkaly dočasné potíže související třeba se sezónními vlivy nebo jinými komplikacemi, když je majitel strádající firmy nemá?

exotická měna

V takové chvíli přichází ke slovu půjčky. Když nejsou peníze vlastní, pomohou snad aspoň ty vypůjčené, jež se pak z pozdějších zisků zase splatí.

Ovšem půjček sice existuje celá řada, jenže získat je je nejednou nesnadné, ne-li přímo nemožné. Když není podnikatel obdařen vysokými příjmy, když jsou jeho registry dlužníků hyzděny nějakými nepříjemnými záznamy nebo jsou tu jiné potíže, jako jsou třeba exekuce, obvykle se někde v bance se žádostí o půjčku neuspěje. A všechno tak nakonec zachrání teprve hypotéka po insolvenci Fahd.

exotické peníze

O tuto nebankovní hypotéku se totiž může ucházet každý z podnikatelů, včetně těch se závažnými problémy. A nejen že se o ni podnikatelé ucházet mohou, ale také ji obvykle získají. A to z toho důvodu, že se zde za půjčené peníze nezbytně ručí zástavou nemovitosti, jež nahrazuje bankami požadované hodně vysoké příjmy žadatele, čisté registry dlužníků a další věci, kvůli nimž se u bank velmi často neuspěje.

Tady se zažádá snadno, vše je rychle vyřízeno a schváleno a člověk se může těšit klidně i na velké peníze. A nejenom těšit se může, také je dostane. A s takovými penězi je pak daleko snadnější zařídit soukromé firmě lepší budoucnost.

Kde si vzít půjčku?

Někdy má člověk peněz dost, někdy mu jich občas trocha chybí a někdy jich postrádá třeba i značné množství. A zatímco si při dostatku financí není třeba s těmito lámat hlavu, a i krátký a nepatrný nedostatek se nějak zvládne, s větší nouzí už je to složitější. Ta se dá nejednou vyřešit pouze tím, že si člověk od někoho nějaké peníze v nezbytném množství a na nezbytně dlouhou dobu půjčí.

Ovšem potíž je v tom, že k půjčování tu vždycky musí být dva. Ten, kdo si chce půjčit, a pak ten, kdo mu v tom vyhoví. A najít někoho, kdo by vyhověl člověku, který nezvládá svou momentální finanční situaci, není zase až tak jednoduché. Každý, kdo by mohl dotyčnému teoreticky půjčit, totiž vyžaduje záruky, že se se svými penězi zase v pořádku shledá, že se tyto nerozplynou v nenávratnu. A proto se obvykle požadují záruky, jež jsou nejednou pro ty, kdo potřebují půjčit, nesplnitelné.

mince EU

Vždyť si jenom zkuste představit, že byste měli prokázat vysoké příjmy, zatímco byste pobírali jenom almužnu. Jak byste pak asi prokázali dokonalé registry dlužníků, kdybyste v nich měli nepříjemné záznamy, jak byste zaretušovali exekuce, jež jsou na vás uvaleny…

To prostě nejde. A proto musí ti, kdo nejsou bonitní, hledat mezi nabídkami půjček takové, u nichž zmíněné i nezmíněné nedostatky žadatelů nevadí. A mezi ty nesporně patří především americké hypotéky od nebankovního sektoru.

eura peníze

Nikde nenajdete půjčky, jež by byly tak snadno dostupné, a to i žadatelům, které by s jejich žádostmi všude jinde odmítli. A přitom tady není získání finančních prostředků problém. Stačí mít na splácení toho, co si tu člověk půjčí, a zaručit se za půjčené peníze zástavou nemovitosti, a je po starostech. Třeba i na hodně dlouhou dobu, vždy však za výhodných flexibilních podmínek.

A tak se nikdo z našinců nemusí bát toho, co by s ním bylo, kdyby se u něj objevily dočasné finanční obtíže.

Ne vždy stačí peníze

Lidé dnes mohou mít pomalu všechno, co je jenom napadne. Chcete to či ono? Máte to mít. Přijďte, zaplaťte a… A tady je nejednou problém. Člověk by sice něco chtěl a rád by si to i koupil, jenže to by nejprve musel mít peníze. A těch se často jako na potvoru nedostává.

A když člověk něco chce, jenže na to nemá? Pak si zkrátka musí nechat zajít chuť. A to až do doby, než si potřebné finance nějak sežene.

Sehnat peníze znamená logicky vydělat si je. To je ten jediný způsob, jak se finančně zabezpečit, nebereme-li v potaz existenci důchodů či různých sociálních dávek. Ovšem ne vždy se bohužel podaří získat takový plat, jenž by umožňoval uspokojit všechny momentální potřeby. A potom už zbývá vlastně jenom jediné řešení, jímž je půjčka.

sloupečky mincí

Půjčení si scházejících peněz může v určitém období lidského života pomoci. Pochopitelně, není to řešení definitivní, protože se takovéto peníze později zase musí vrátit jejich majiteli, ale přesto to může být dobrá pomoc. Ale to pochopitelně jedině tehdy, když člověk půjčku dostane.

A i získání půjčky může být problém. Finanční instituce naprosto logicky požadují, aby zájemci o jejich půjčky splňovali kritéria, jež zajistí návratnost poskytnutých půjček, a běda tomu, kdo takové požadavky není schopen splnit.

Jenže i takoví lidé mezi námi jsou. Obíhají banky, žádají, dokládají stohy lejster, čekají, a nakonec odcházejí s nepořízenou.

sta eur

A kam tito míří potom? K nebankovní společnosti, u níž se nabízí nejlevnější hypotéka. Právě nebankovní hypotéka totiž dokáže pomoci i těm, jimž nikde jinde půjčit nechtějí. A je tomu tak proto, že zde se za půjčené peníze ručí žadatelovou nemovitostí, což zaručuje splácení natolik, že není třeba žádat po zájemcích další záruky.

I člověk s nízkými příjmy či záznamem v registrech dlužníků tu tak může uspět. A proč by toho nevyužil, že?

Jsou hypotéky bez registru dobrý nápad?

Není pochyb o tom, že mít vlastní bydlení je snem snad každého člověka. Platí to především o mladých lidech, kteří se chtějí osamostatnit. Problémem je, že cena nemovitostí je poměrně vysoká, a pokud neměli v dětství založeno například stavební spoření, nebo pokud jim rodiče či jiní příbuzní nešetřili, nemají moc šancí na něj dosáhnout.

V tomto případě může být řešením hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku, určenou na koupi předem dané nemovitosti. Ač je tento koncept poměrně jednoduchý, liší se jednotlivé typy hypoték ve svých podmínkách. Je pak na nás, abychom vybrali tu, která se pro nás hodí nejlépe.

hypoteka2

Jedním z těch oblíbených jsou nejrůznější hypotéky bez registru nebankovni-hypoteky-cz.cz. Musíme však mít na paměti, že tyto jsou poskytovány nebankovními společnostmi. O co se ale jedná?

Jde o to, že pokud žádáte o jakoukoliv půjčku, hypotéku nevyjímaje, budete prověřeni v registru dlužníků. To je seznam, kde je každý, kdo má nějaký dluh. Stačí například jedna o pár dní později zaplacená splátka či zaplacení účtu za elektřinu.

Problém je, že vám nedají nijak vědět, že v tomto seznamu jste. Výmaz navíc neprobíhá automaticky, je nutné si o něj (samozřejmě po zaplacení veškerých dluhů) zažádat. Mnozí lidé tak ani neví, že tam jsou vedeni.

hypoteka4

Jakmile jste však v tomto seznamu, vaše šance na to, abyste dostali hypotéku, se rapidně sníží. Společnosti, ať už bankovní nebo nebankovní, vás budou považovat za potenciálně rizikového klienta, a stěží je bude zajímat, že to není vaše vina.

A právě typ hypoték bez registru je pro tyto lidi řešením. I proto je tak oblíbený. Je dostupný mnohem širšímu okruhu lidí. Je však třeba říci, že tuto svou dostupnost a to, že přeci jen podstupuje určité riziko, je kompenzováno většími úroky a poplatky, zvláště z prodlení.

Záleží tedy jen na vás, pro jaký typ se rozhodnete. V každém případě si před podpisem jakékoliv smlouvy předem prostudujte všechny podmínky. Jen tak se vyhnete budoucímu zklamání.

Peníze na farmě

Ano, je to farmaření. Ale pozor, nemíníme zemědělství jako takové! Míníme jen pár lidí, kteří si koupí starší statek a majíjen pár kusů zvěře. Tolik, aby je částečně uživila. Ta zvěř.
Tedy většinou se s těmito farmičkami můžeme setkat na Moravě, ale i všude jinde. Velkou oblíbenost mají v Tyrolích, ovšem tam na ně asi nečekala ta bouda, co se ušila u nás. Ale k tomu se dostaneme.
Tito malá farmáři samozřejmě nepokryjí své životní potřeby jen z těchto prací, a tak většinou ještě pronajímají pár pokojíků, aby měli hotové peníze. V té menší řadě případů za levný peníz.
Spící selátka
Lidé, kteří si tyto pokojíky pronajmou, mají po farmě volný pohyb a městský člověk, žijící jen uprostřed paneláků to jistě uvítá, hlavně děti.
Jsou dokonce (nebo vlastně byly) farmy, které dohodly s prozatímními hosty jejich dobrovolnou práci. Ta nebyla placena penězi, ale slevou z nájemného. Popřípadě se domluvila práce za stravu. Vše byla jen ústní dohoda, host si mohl zvolit co by si chtěl zkusit a většinou panovala spokojenost.
Větší farmy, kde jde více o peníze nežli spokojenost hosta více či méně využívaly dotací. Tím v podstatě dostávaly peníze zadarmo, ale jejich hlavní příjem byl v penězích z pronájmu pokojů hostům. Jasně že jim jde především o kvantitu. Tyto týdenní nájmy nebývají nejlevnější, na farmu host nemá vůbec přístup, je to prostě jen něco jako hotel. A těmto a ostatním to má zarazit nový zákon. Tedy ne, že by jim něco zakazoval, to ne, ale přijdou o dotace. Pokud jejich příjem z pronajímání bude větší nežli příjem z farmy jako takové.
Farmářská selanka
Nic takového samozřejmě ještě není v platnosti a jen se nad tím silně uvažuje. Zákon by měl tak vlastně rozlišit co je vlastně farma a co je ubytování za úplatu. Také by to pak měl přesně definovat, a to zase tak jednoduché nebude. Kdo bude chtít, kličky si vždy najde, a kdo ne, tak s jedním nebo druhým prostě skončí. Zda to bude ku prospěchu, to se uvidí.

Která půjčka je ta nej?

Pokud si někdo potřebuje vzít půjčku, činí jedině dobře, pokud si vše nejprve důkladně rozváží. Protože zbrklé rozhodnutí by mohlo přidělat jen další vrásky na čele tomu, kdo už jich má třeba i tak dost.čas na hypotéku

A ten, kdo si vše důkladně promyslí, nejednou dospěje k názoru, že jsou tím nejlepším, co si jeden může v tomto ohledu pořídit, nebankovní hypotéky. Tedy finanční produkty spočívající v tom, že člověk dá nebankovní společnosti do zástavy nějakou tu svoji nemovitost, respektive nemovitost někoho, kdo se je ochoten za něj zaručit, za to dostane zpravidla až sedmdesát procent její odhadní ceny coby půjčku a tím je to víceméně odbyto. Víceméně proto, že jsou tu ještě nějaké ty další záležitosti, jež jsou ale vesměs hravě zvládnutelné.

U takovéto půjčky člověk jednoduše vyplní online formulář, e-mailem pošle poskytovateli půjčky náležitý počet snímků své nemovitosti, to kvůli jejímu posouzení, vyčká, až se mu zakrátko ozve zástupce firmy, jenž s ním dohodne veškeré detaily, a pak už nezbývá než čerpat poskytnuté peníze převedené na žadatelův účet.

Což by teoreticky sice mohly zmařit příliš nízké příjmy žadatele nebo jeho záznamy v registrech dlužníků, jenže nebankovní sektor je velice flexibilní a dokáže tak dejme tomu rozložit splácení na tak dlouhou dobu a tím i malé splátky, že je lze i se zanedbatelnými příjmy zvládnout, a nad nedůležitými záznamy v registrech se mávne rukou.

A tak se naprostá většina žadatelů této půjčky dočká. A vše je vyřízeno víc než rychle. eura s mincemi

A pak?

Pak má člověk někdy i dlouhých třicet let na to, aby půjčené peníze vrátil. A mezitím s nimi může nakládat zcela podle svého uvážení, tedy používat je klidně i ‚hloupě‘ nebo naopak vše splatit dříve a vyhnout se tím zbytečně placeným úrokům.

Nebankovní sektor prostě dokáže člověku nabídnout i to, co nikdo jiný nedokáže. A proto se vyplatí na něj vsadit.