Složité weby

Webové stránky byly pro mě vždycky velmi zajímavé. Ovšem všechny webové stránky jsou také velmi složité. Zkoušeli jste někdy vytvořit nějakou webovou stránku? Já tedy ne. I když tedy musím se přiznat, že jsem se o to pokusila. Teď ovšem web není tak jednoduché udělat. Všude jsou nějaké háčky. A ty háčky jsou opravdu veliké. Nicméně web je ale velmi důležitý, hlavně tedy ale velmi zábavný. Webové stránky jsou využívané taky dětmi. A malé děti si moc rády hrají. Já sama mám malé dítě. A musím říct, že můj syn si velmi rád hraje na počítači. A vyhledává webové stránky. A takové ty webové stránky, které jsou dětské.

Weby využívá každý.

Ovšem pozor, někdy se stane, že v dětských webech jsou nějaké reklamy. A ty reklamy jsou pro děti nevhodné. Ovšem tomu bohužel nejde zabránit. Reklamy jsou všude. Reklamy byly, jsou a budou. Reklamy vlastně financují také weby. A webové stránky potřebuji sponzory, a proto aby byl sponzor, tak web potřebuje nějakou kvalitní reklamu.

Výroba webu je někdy složitá.

A víte, jak funguje reklama na webech? To je tak, že na tu reklamu klikne. A ten klik vás navede na tu reklamu. A vy potom máte velikou možnost, že si od firmy něco koupíte. Například na webu je reklama na jogurt. Vám se zalíbí. Tak na to kliknete, abyste viděli více informací. A pokud vás to zaujme, tak si jogurt koupíte, takto funguje reklama na webu. Nicméně ale webové stránky se dají taky takhle pěkně obehrát. Že se dá rodičovský zámek. To znamená, že děti nemůžou na určité weby jít. A povolit jim pouze ty weby, které vy sami uznáte za vhodné, takže to budou logicky jistě nějaké dětské weby. Nicméně, ale webové stránky jsou prospěšné opravdu všem. Pokud si s něčím nevíte rady, tak jistě vyhledáte nějaké webové stránky. A to se vyplatí. Já většinou jsem na webovkách večer, kdy mám od všeho klid a ráda se začtu do kvalitního webu.

Výhody internetu

Technologie se pořád zdokonalují a jsou čím dál novější. Stejně tak to funguje i s internetem, dříve se na internetu moc věcí nedalo dělat. Pouze nějaké základní funkce. V dnešní době si na internetu můžete najít snad naprosto cokoli, co jen chcete. Tohle může mít samozřejmě jak svoje výhody, tak i nevýhody, záleží, z jakého úhlu pohledu je na tuto situaci díváte. Dnes se ale společně podíváme na to, jaké má internet výhody a v čem nám může být například užitečný a prospěšný.  

Muž u počítače

Pokud jste například studenti a máte se doučovat nějakou novou látku, není nic jednoduššího, než otevřít notebook či počítač a spustit si na něm internet. Poté stačí do vyhledávače zadat cokoli, co chcete najít. Během krátké chvíle vám vyjede opravdu spousta odkazů právě na vámi hledanou věc, poté si stačí pouze vybrat a můžete se pohodlně učit z vašeho domu. Dříve, když jste chtěli takové informace, museli jste dlouze hledat například v knihách nebo jste museli do knihovny, abyste takovou knihu vůbec našli, dnes je to mnohem jednodušší.  

Další velkou výhodou je spojení s přáteli a lidmi z vašeho okolí. Díky internetu a aplikací, které díky němu fungují se můžeme denně bezplatně spojovat a například si psát s lidmi z celého světa. Potřebujeme k tomu pouze připojení k internetu, to nám stačí pro to, abychom se spojili například s našim kamarádem, který žije klidně na druhé straně planety, tohle je velká výhoda jak z hlediska času, tak i peněz.  

Sociální sítě

Spousta lidí může brát jako výhodu i například to, že díky internetu máme k dispozici různá zábavná videa nebo filmy, které si již nemusíme půjčovat ve video půjčovně, ale stačí nám pouze zapnout internet a poté si buď nějaký film stáhnout, nebo možná ještě pohodlněji ho spustit rovnou online, opět nám to ušetří spoustu času, ale také i peněz, jelikož nemusíme platit za DVD či kazety s filmy.  

Vyhledávače lidé milují – šetří jim práci i čas

Jen máloco na internetu lidé využívají tak často a tak masivně jako vyhledávače. Jejich výsledkům plně důvěřují a líbí se jim, jak jsou rychlé a spolehlivé, takže jim během několika krátkých okamžiků vytvoří seznam přesně takových odkazů, po jakých jejich uživatelé právě touží. A nejlepší na tom všem je to, že je tento seznam seřazený tak, abyste to nejlepší našli vždy hned úplně nahoře, samozřejmě pod blokem placených reklam. Těmi se zdržuje málokdo – většina lidí raději rovnou klikne na jeden z prvních odkazů pod nimi. Vždyť právě ten je jistě úplně ze všech nejlepší!nápis search.jpg
Každý obchodník, který správně pochopil, jak vyhledávače fungují, a jak jim lidé důvěřují, musí mít jen jedno vroucné přání – dostat se ve výpisu vyhledávačů až úplně nahoru, protože to je pozice, která přináší peníze, anebo minimálně vysokou návštěvnost, podle toho, co svým zviditelněním vy sami sledujete.
Ještě se totiž nestalo, že odkaz, který by byl první, by nikdo nenavštívil.
A nejlepší zpráva ze všech je, že stačí pár chytrých kouzel od firmy seo Praha seolight.cz a trocha práce k tomu, a na této všemi vysněné pozici můžete být právě vy. A pokud náhodou ne na té úplně první, tak alespoň na první straně.
Buďte první a buďte žádaní!
Právě první strana ve výpisu odkazů je ta, která všechny hledající maximálně zajímá. Jen málokterý uživatel se obtěžuje listovat seznamem dozadu více, než je nezbytně nutné. A nutné je to málokdy, protože většina lidí najde to, co hledá, hned na první straně nahoře.vyhledávání – dalekohled.jpg
A samozřejmě jsou všichni naprosto přesvědčeni o tom, že kliknutím na pozice vítězů se přidávají k jejich slávě a vybírají si to nejlepší zboží anebo služby na trhu. Takže by bylo škoda, tuto důvěřivost nevyužít také ve váš prospěch, protože kvalitní optimalizace webových stránek pro vyhledávače se rozhodně vyplácí.

Tvorba webových stránek pro každého

Chtěli byste si založit své webové stránky, ať už osobní nebo s nějakou tematikou, která vás baví, či se v ní více angažujete. Nemáte ale potřebné technické vzdělání, ale zároveň nechcete za jejich tvorbu platit z rozličných důvodů.

Nemusíte to vzdávat, dnešní trh myslí i na vás, na lidi bez IT vzdělání, kteří by se přesto rádi svým způsobem prezentovali ve světě Internetu. Pojďme si ukázat několik možností, jak si připravit jednoduché webové stránky bez placení.

Blog

Nejjednodušším způsobem je založení si blogu na některém z free serverů, které nabízejí lidem z celého světa zde psát své příspěvky. Vyberete si některou z předvolených šablon, nahrajete případně fotku na pozadí, a pak už jen vesele píšete své příspěvky.

Nevýhodou může být striktně předepsaný vzhled stránek, nebo placená reklama na bocích či spodní části vašeho blogu.

Šablony bez stylů

Některé servery nabízejí rozšířenější možnosti než je základní blog. Například ve free verzi weebly.com můžete opět zvolit šablonu a do ní vkládat HTML elementy anebo jen textové bloky, zarovnávat je, zvýraznit (tučně, kurzívou), prokládat fotkami.

Výhodou je, že pro lehce zkušenější tvůrce webových stránek je zde možnost vkládat i HTML tagy, čímž docílíte i seznamů a komplikovanějšího zdůraznění textu.

Free šablony na úpravu

Pro základní uživatele HTML a CSS, kteří ale nechtějí vytvářet stránky od základu, nebo nemají zkušenosti s navrhováním designu, je možnost využít placených, ale i neplacených, šablon volně stažitelných na Internetu.
Součástí staženého balíčku je HTML kód základních stráneka všechny soubory s kaskádovými styly (vytvářející vzhled stránek). Můžete jen změnit text, anebo si pohrát i se šablonou.

Další výhodou šablony je, že často se zde myslí na responzitivitu webu – tj. web vypadá dobře i v prohlížeči mobilu, tabletu, při zmenšování obrazovky. Elementy na stránce se nerozpadnou a text je stále čitelný.