Ze starého obývacího pokoje můžete udělat nový a krásný celkem jednoduše – Jak na to?

Máte doma starší obývací pokoj a toužíte po změně? Chcete si to doma udělat hezčí, ale nechcete příliš utrácet? Jak na to, aby se to povedlo?

Ze starého obývacího pokoje můžete udělat nový a krásný celkem jednoduše – Jak na to?

Že nemáte na velké změny v interiéru příliš mnoho volných financí? To vůbec nevadí, stačí totiž málo a můžete si proměnit starý obývací pokoj za úplně nový a modernější snadno a poměrně rychle. Jak na to? Co všechno je třeba změnit, aby váš starý obývací pokoj zase ožil? Nezapomeňte, že právě obývací pokoj tvoří stěžejní místo celého interiéru. Obývací pokoj je všem nejvíce na očích, jako rodina tam jistě trávíte hodně času, a i když vítáte návštěvu, jistě ji usadíte právě do obývacího pokoje. Na designu tak opravdu záleží. Jak provést změny k lepšímu co nejlevněji, nejrychleji a opravdu efektivně?

hezký obývací pokoj

Nejdůležitější změny

Pokud chcete mít krásný a dokonalý obývací pokoj, je třeba jej dobře navrhnout. Návrh obývacího pokoje vám poslouží jako skvělá inspirace, ale nemusíte všechno do puntíku okopírovat. Záleží hlavně na tom, abyste se cítili dobře a změn ani nemusí být příliš. V zásadě záleží na tom, aby byl nábytek vhodně rozmístěn a byl co nejvíce funkční, pokud můžete, obměňte starý nábytek za nový, ale to neznamená, že jej musíte vždycky jen kupovat. Můžete totiž i ze starého nábytku vytvořit nový, stačí ho nově natřít nebo třeba polepit hezkými tapetami. I tapety na stěnách dobře poslouží, můžete tak dát pokoji úplně nový šmrnc. Efekt to bude mít, což je nejdůležitější.

stylový obývák

Změňte rozmístění a pohrajte si s detaily

Pokud víte, že nemůžete do rekonstrukce investovat, nemáte ani chuť se pouštět do větších akcí, je tím nejjednodušším, co můžete udělat, změna rozmístění nábytku a případně i hra s detaily. I na těch může hodně záležet. Nakupte dekorace, drobnosti, které budete moci rozmístit po pokoji. Obývací pokoj dostane nový nádech a to je často k nezaplacení. Třeba si pohrajte i s rozmístěním nábytku, protože pokud posunete nábytek na jiné místo, pokoj bude zase v tu ránu vypadat jinak.

Stačí se inspirovat nebo dát prostor své vlastní fantazii. Tak co myslíte, napadne vás něco?

Má to, ale háček

Nová nabídka práce je jednak domluvena jen na pár let a místo práce leží na druhém konci naší republiky. A jak to je v dnešní době s ubytováním na nějakou určitou dobu? Asi problematické, nejen pandemie, ale také možnosti najít ubytovnu a to funkční je problém. Také volné ubytování v soukromých bytech jen tak neseženete, a když ano, tak za těžké peníze.

nebe z mobilního domu

Přece nebudete a to v současné době drahoty investovat do dalšího bydlení, tedy koupě nového bytu. Co budete dělat, v místě bydliště máte nakonec svůj byt, kde se po ukončení smlouvy v novém zaměstnání vrátíte. Tady by pomohlo jedno řešení, a to pořídit si mobilní dům, obchodně označovaný jako mobilheim. Ano to by bylo pro vás řešení. Můžete ho mít i použitý, podle přání i na celoroční pobyt, nebo i kompletně zařízený. Obyvák má sedačku, stůl, křesla, jednotlivé pokoje mají pohovky, lůžka, noční stolky, kuchyně má sporák, digestoř, myčku nádobí. Také koupelna je celá zařízená, nejen sprchovacím koutem, ale také umývadlem a toaletou.

mobilní dům

Topení si můžete také vybrat, dle svých požadavků. A kde takové koupíte? Tam kde probíhá u vybrané společnosti mobilní domy prodej.Tam si ze široké nabídky vyberete, není zde žádný problém. Takže stačí jen v místě nového zaměstnání najít vhodný pozemek s možností na napojení inženýrských sítí a váš nový přechodný domov může být dopraven na vámi vybraný pozemek a napojen na uvedené sítě. Poté již není problém se zde nastěhovat. Pozemek pro mobilní dům nemusíte ani kupovat za drahé peníze, stačí si ho jen vzít do pronájmu. A po době kdy uplyne období vašeho nového zaměstnání, buď mobilheim prodáte, nebo si ho necháte dopravit do místa svého trvalého bydliště. Pokud mobilní dům prodáte, určitě na prodeji vyděláte. Je to proto, že v dnešní době vše cenově stoupá, takže ani vy moc s jeho koupí neotálejte.

Znáte červenou bazalku? Je to mocné afrodiziakum i skvělý doplněk kuchyně

Bazalka pochází z tropů. Přesto se její chuti i vůně využívá ve všech světových kuchyních. Skvěle totiž ladí s nejrůznějšími druhy zeleniny, zejména ale s rajčaty a česnekem. Málokdo ale ví, že kromě svých chuťových vlastností disponuje i téměř zázračnými léčivými schopnostmi. Po tisíce let se používala při léčení močových cest, zažívacího ústrojí či k čištění těla. Dejte si ale pozor, není totiž vhodná pro každého!

červená bazalka

Mocný přírodní lék a afrodiziakum

Červená bazalka, podobně jako i ostatní druhy, pochází ze subtropického až tropického pásu. Původem pochází z Indie a díky svým účinným látkám je známá mezi lidovými léčiteli a bylinkáři už po mnoho staletí.

Často se užívá i dnes zejména na léčení urogenitálních zánětů, k detoxikaci těla a zlepšení elasticity krevních cév. Účinná je i jako lék proti nadýmání.Lékaři často bazalku doporučují mužům, kteří trpí erektilní dysfunkcí. Jakožto mocné afrodiziakum ale funguje na celkové zlepšení sexuálního zdraví u mužů jakéhokoliv věku.

Dejte si ale pozor, stejně jako jiné účinné léky, ani bazalka není vhodná úplně pro každého. Vyvarovat by se jí měli lidé trpící cukrovkou či vysokým tlakem a zejména pak ti, kteří v minulosti utrpěli cévní mozkovou či srdeční příhodu. Pravidelné užívání se rovněž nedoporučuje těhotným ženám.

pěstování bazalky

Zkuste ji i v kuchyni

Stejně jako její zelená příbuzná, i červená bazalka je díky své příjemné vůni oblíbenou součástí jídelníčku. Zatímco však zelená bazalka nese přízvisko sladká, její fialová kolegyně je oproti ní ostřejší, pikantnější a má intenzivnější aroma. I mezi červenými odrůdami však existují rozdíly, proto jich ochutnejte více a vyberte si pro sebe tu pravou.

Kromě chuti však disponuje červená bazalka i estetickými a dekorativními vlastnostmi. Její fialová či zelenofialová barva ji předurčují k ozdobení pokrmů. A takové fialové pesto vypadá na talíři velice přitažlivě.

Dobrá zpráva je, že se jí skvěle daří i v našich tuzemských sklenících či na slunných parapetech, takže si jí můžete zajistit neomezené množství.

Jak zlepšit svůj bytový design

Asi každý známe situaci, že potřebujeme vylepšit své bydlení a sami nevíme jak na to, nebo si netroufáme, možná ani nemáme žádné nápady. Takové situace se stávají často a je potřeba je nějakým způsobem řešit. Pokud nějak nerozumíte bytovému designu a netroufáte si sami, mám pro vás řešení.

Bytový design Praha evalofa.com je jedním z nejlepších designérů. Takže pokud jste z Prahy, ať už z kterékoliv části Prahy, máte skoro vyhráno, pokud si nevíte rady a potřebujete poradit. Ale nejen lidé z Prahy si mohou nechat poradit – záleží, jak moc chcete svůj bytový design podtrhnout, zkrášlit a vylepšit. Pokud opravdu chcete, rozhodně bych se rozhodla pro tuto skvělou nabídku.

žena mobil

Když vejdeme na stránky Evalofy, můžeme si všimnout nádherně postavené myšlence stránky – není nijak přeplácaná ani se nevychloubá, lze zde zrealizovat hodně možností – ať už potřebujete pomoci s bytovým designem či interiérem, či firemními prostorami – tato firma se o to velmi dobře postará.

Firma nabízí poradit, jak takovou službu lze s jejich firmou provést, poté ji zpracuje a zrealizuje s vaším svolením – což mi přijde opravdu jako super investice a nápad. Firma je důvěryhodná a líbí se mi opravdu její logo a hlavně přístup, s jakým realizaci chce udělat.

Do ničeho vás netlačí – takže pokud nebudete s realizací souhlasit, jednoduše vám navrhne jiné řešení. Rozhodně to není taková ta firma, která by vás do něčeho nutila a tlačila.

pexels-photo-4913771

Jak už jsem zmiňovala, firmu hodnotím jako jedničku v Praze podle přístupu k jejich zákazníkům, vstřícné jednání, ochota pomoci a rychlost odpovědí a provedení. Zdá se mi, že tato firma je opravdu široko daleko (a hlavně v Praze) špička ve svém oboru – pomáhat lidem s bytovým designem.

Pokud tedy uvažujete nad jejich službami a potřebujete něco takového zrealizovat, neváhejte a ozvěte se jim. Možností je spousta a firma Evalofa vám může pomoci s bytovým designem na míru.