Ze starého obývacího pokoje můžete udělat nový a krásný celkem jednoduše – Jak na to?

Máte doma starší obývací pokoj a toužíte po změně? Chcete si to doma udělat hezčí, ale nechcete příliš utrácet? Jak na to, aby se to povedlo?

Ze starého obývacího pokoje můžete udělat nový a krásný celkem jednoduše – Jak na to?

Že nemáte na velké změny v interiéru příliš mnoho volných financí? To vůbec nevadí, stačí totiž málo a můžete si proměnit starý obývací pokoj za úplně nový a modernější snadno a poměrně rychle. Jak na to? Co všechno je třeba změnit, aby váš starý obývací pokoj zase ožil? Nezapomeňte, že právě obývací pokoj tvoří stěžejní místo celého interiéru. Obývací pokoj je všem nejvíce na očích, jako rodina tam jistě trávíte hodně času, a i když vítáte návštěvu, jistě ji usadíte právě do obývacího pokoje. Na designu tak opravdu záleží. Jak provést změny k lepšímu co nejlevněji, nejrychleji a opravdu efektivně?

hezký obývací pokoj

Nejdůležitější změny

Pokud chcete mít krásný a dokonalý obývací pokoj, je třeba jej dobře navrhnout. Návrh obývacího pokoje vám poslouží jako skvělá inspirace, ale nemusíte všechno do puntíku okopírovat. Záleží hlavně na tom, abyste se cítili dobře a změn ani nemusí být příliš. V zásadě záleží na tom, aby byl nábytek vhodně rozmístěn a byl co nejvíce funkční, pokud můžete, obměňte starý nábytek za nový, ale to neznamená, že jej musíte vždycky jen kupovat. Můžete totiž i ze starého nábytku vytvořit nový, stačí ho nově natřít nebo třeba polepit hezkými tapetami. I tapety na stěnách dobře poslouží, můžete tak dát pokoji úplně nový šmrnc. Efekt to bude mít, což je nejdůležitější.

stylový obývák

Změňte rozmístění a pohrajte si s detaily

Pokud víte, že nemůžete do rekonstrukce investovat, nemáte ani chuť se pouštět do větších akcí, je tím nejjednodušším, co můžete udělat, změna rozmístění nábytku a případně i hra s detaily. I na těch může hodně záležet. Nakupte dekorace, drobnosti, které budete moci rozmístit po pokoji. Obývací pokoj dostane nový nádech a to je často k nezaplacení. Třeba si pohrajte i s rozmístěním nábytku, protože pokud posunete nábytek na jiné místo, pokoj bude zase v tu ránu vypadat jinak.

Stačí se inspirovat nebo dát prostor své vlastní fantazii. Tak co myslíte, napadne vás něco?