Zábava pro děti i rodiče

Zabavit děti na delší dobu je poměrně náročný úkol pro každého rodiče. Avšak strávit den ve světě lego kostiček či vyzkoušet si různé atrakce v zábavním parku, určitě zajistí všem zúčastněným perfektní zábavu a nezapomenutelné zážitky. Udělejte si rodinný výlet do německého Legolandu, určitě nebudete zklamáni. Toto zábavní centrum má otevřeno od 28. března až do 8. listopadu od 10 hodin ráno do 18 hodin večer. Vstupné činí 38,5 euro pro dospělou osobu a 36,0 euro pro dítko od 3 let. Pokud jste alespoň čtyřčlenná rodina, rozhodně se vám vyplatí zakoupit rodinné vstupné za 141,0 euro.
ruské kolo, kolotoč
Pokud si vstupenku zakoupíte přes internet, vyhnete se stání ve frontě u pokladen. Hned u vstupu dostanete mapku areálu, která je rozdělena na několik tematických okruhů (např. Lego Movie – expozice inspirována Star Wars, Lego X-TREME – zde naleznete podmořský svět, hudební nástroje, horskou dráhu nebo autíčka z lega na ovládání, Lego Adventure Land – expozice, kde se můžete svézt mezi zvířaty ze safari, do džungle, projet se lodí, je zde také dinopark, posledním okruhem je Lego Miniland – zde najdete různé zmenšeniny významných události, měst a staveb). V celém areálu je spoustu možností občerstvení, restaurací, sociálních zařízení a v neposlední řadě nechybí odborný zdravotnický dozor. Nutno dodat, že je v celém areálu zakázáno kouřit a také je zakázán vstup s domácími zvířaty včetně psů.
opice z lega
Mezi druhý velmi navštěvovaný zábavní park patří Dream Park Ochaby v Polsku, který vyniká svými atrakcemi, jako například lanové centrum, lanový sjezd, opičí dráha, 6D kino, naleznete tady různé skákací hrady a trampolíny. K vidění je zde také minizoo a oceanárium. Zajímavostí je, že tento zábavní park se pyšní chovem zvířete zvaného liger. Jedná se vlastně o křížence samce lva se samicí tygra a je to největší kočkovitá šelma na světě. K vidění jsou tady také dinosauři, lemuři, různé tropické zvířata a krokodýli. Mezi nevšední podívanou patří rodinný dům, který stojí vzhůru nohama. Občerstvení a vstup lze platit kartou, tudíž není nutné měnit české koruny za zloté. Otevírací doba parku je stejná jako v Legolandu, tedy od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 42,90 zlotých pro děti od 3 let a 49,90 zlotých pro dospělé. Ať už se rozhodnete navštívit Legoland nebo Dream Park, jedno je jisté – nudit se rozhodně nebudete.