Stravu na poznávacím zájezdě si vyberte již doma

Cestovky nám pro tento typ zájezdů nabízí výběr buď bez snídaně a bez celodenní stravy nebo polopenzi, případně jen snídani.
horský masiv
 
Cestování bez snídaně patří výhradně k cestování s poznávacími zájezdy. Tam si prostě kupujete jídlo na celý den sami. Ale zamysleli jste se před nákupem takového typu zájezdu, jak si uvaříte třeba kafe nebo čaj k snídani? Budete chtít ráno vyběhnout na ulici a shánět někdy i v brzkých ranní hodinách (podle toho, kterou pamětihodnost nebo horu navštívíte a jak dlouho k ní pojedete) šálek kávy nebo čaje? Nebo se vám chce tahat s sebou už do tak nadité tašky, kterou s sebou po různých hotelích na poznávacím zájezdu taháte, i ponorný vařič, který ovšem není zas až tak bezpečný (není novinkou, že si lidé v hotelu ve snaze ušetřit zapnuli ponorný vařič, dali do hrnku s vodou, zapomněli na něj a pak se z hotelového pokoje začal valit kouř dýmu. A to byste s sebou ještě museli táhnout plecháček nebo dokonce malý hrnec Takže ve výsledku je to se zaplacením zničeného hotelového zařízení vyšlo mnohem víc, než kdyby si vybrali zájezd se snídaní nebo si zašli na snídani do baru naproti hotelu.
 
Je tedy lépe si snídani sníst v klidu ráno v hotelu a potom se nasyceni vydat poznávat nové cíle a prožívat nová dobrodružství.
 
Polopenze je pro poznávací zájezdy nejlepší. Ráno se v klidu nasnídáte, oběd si můžete koupit na výletě v městě nebo ve vysokohorském středisku a večeři budete mít zajištěnou znovu v hotelu, kde budete spát.
lisabon přístav
 
Pokud byste měli zájezd jen se snídaní, počítejte s tím, že kupované večeře v restauraci mimo hotel budou podstatně dražší, než kdybyste si je dopředu zaplatili již doma v ČR.
 
Výběr z možností jídla na zájezdech bývá vždy uveden u popisu zájezdu a je uveden jako možnost „fakultativně“, kdy si můžete jednotlivé možnosti stravy zakoupit již předem, kompletně s celým zájezdem.