Romantická Lednice

Zmínky o Lednici jsou nalezeny už v listinách olomouckého biskupa Roberta z roku 1222. Tehdejší vladykové Adamar a Lipert zde pravděpodobně v těch létech vybudovali strážní tvrz. Ta se ovšem dostala brzy do držení rodu Lichtenštejnů a ti si Lednici s přestávkami udrželi až do roku 1945. V období kolem roku 1575 sám císař nechal tvrz přestavět na zámek a ve stejné době pravděpodobně vznikla veliká zahrada v jeho okolí. Na konci 17. století byla v areálu přistavěná jízdárna a konírna.

Poslední přestavba, která změnila lednický zámek a jeho okolí do současné podoby se uskutečnila v letech 1846 až 1858, kdy byl zámek přizpůsobený novogotickému slohu a ze zahrady se stal francouzský park se zajímavým skleníkem, který je dlouhý přes 90 metrů. Jeho litinové sloupy mají tvar bambusu a je tvořený asi z 50 tisíc skleněných tašek. Na návštěvníky této zajímavé stavby zde čeká přes 250 druhů tropických a subtropických rostlin. Stáří nejstaršího exponátu se odhaduje až na 500 let.

zámecký park

Samotný zámek je potom přehlídkou mistrovské řezbářské a truhlářské práce uplatněné v romantických interiérech na podlahách, schodech, obložení stěn a stropech.

Pro poklidný a odpočinkový pobyt se nabízí v blízkosti zámku ubytování lednice https://lednice.galant.cz/, kde v pokojích zařízených v zámeckém stylu hosté najdou vše potřebné k příjemně stráveným okamžikům. Za zmínku určitě stojí pečlivý výběr ergonomických matrací a bavlněné ložní povlečení s antialergickou úpravou. Základním vybavením hotelového pokoje je i Wi-Fi připojení, satelitní televizor a minibar. Každý pokoj má své sociální zázemí a většina pokojů má balkon s výhledem na řeku Dyji. Pro rodinnou dovolenou jsou v nabídce i rodinné pokoje.

wellness - sauna

Hotel má wellness program s vířivkou, saunami a masážemi, od jara do podzimu je v provozu zahradní restaurace a celoročně je zde nově přebudovaná restaurace, která se zaměřuje hlavně na oblíbenou pizzu a ostatní italské speciality.