Ochranná síť a kryt pružin na trampolínu 305 pro bezpečné skákání

V současné době, více než kdy jindy, je velice důležité udržet organismus v kondici, aby byl schopen ubránit se infekčním chorobám. Proč je právě trampolína ideálním pomocníkem v této těžké době?

Nejste závislí na cizím prostředí – jestliže máte doma takové nářadí, které dokonale procvičí většinu svalů a zároveň vám zvedne náladu, nemusíte docházet na veřejná sportoviště a být terčem pohledů cizích lidí. Cvičení je také svým způsobem intimní záležitost a intimita přispívá k větší psychické pohodě.

salto na trampolíně

Zbraň proti stresu – stres získal přízvisko moderní zabiják a významně se podílí na kardiovaskulárních chorobách i rakovině, což jsou dvě nejčastější příčiny předčasné smrti. Antistresů existuje celá řada a lidé je cíleně vyhledávají. Jsou to různé byliny, výživové doplňky, dokonce i rehabilitační pomůcky, jako např. kinetický písek, chytrá plastelína, masážní a gymnastické míčky. Trampolína je však mnohem účinnější, než většina těchto pomůcek.

Imunita – pravidelný pohyb posiluje imunitu a těmi nejúčinnějšími a nejvíce prospěšnými sporty je rekreační plavání, cyklistika, turistika, a skákání na trampolínách. Všechny tyto disciplíny mohou provozovat i lidé s nadváhou, netrpí při nich pohybový aparát tak, jako při běhu nebo silových sportech.

skákající dívka

Dbejte na bezpečnostní pravidla a ochranné prvky

Pohyb na pružné podložce je bezpečný, jestliže cvičíme vhodně oblečeni, nepohybujeme se na trampolíně ve skupinách, nemáme nic po kapsách, ani žádné náramky a řetízky, a neskáčeme se žvýkačkou, nebo dokonce při pohybu nesvačíme.

Každé nářadí by mělo být zároveň opatřeno bezpečnostním příslušenstvím, tedy hlavně ochranným plastovým krytem obvodových ocelových pružin a ochrannými sítěmi. Sítě by měly chránit cvičence před pádem z nářadí, ale zároveň zabezpečit prostor pod trampolínou před prolézáním všetečnými malými dětmi nebo zvířaty. Značnému nebezpečí se vystavují zejména ti, co se v nevhodnou chvíli objeví pod trampolínou, kdy na ní někdo skáče, což vede k těžkým vnitřním zraněním. Často zanedbávané jsou i kryty pružin na trampolínu 305, jestliže jsou vyrobené z nevhodného materiálu, v tomto případě musí jít o silnou vrstvu nylonového pletiva potaženého PVC, a to jak z vrchní, tak i spodní strany krytu.