Chcete netradičního domácího mazlíčka?

Vlastnit kočku nebo psa vám připadá až příliš fádní a chtěli byste se od ostatních lišit? Jistě, můžete si pořídit králíka, morče, křečka nebo rybičky. Ale ani to není zrovna originální. Pokud se chcete skutečně odlišit a máte na to dobré podmínky, můžete chovat i němé tváře, které nemá jen tak někdo. Nyní se podíváme na ty nejoblíbenější a nejčastější.
bílý ježeček
Než se skutečně pustíte do shánění zvířátka, tak se nejdřív pečlivě informujte a poraďte se se všemi členy rodiny. A hlavně si ho nepořizujte, pokud ho chcete jen jako netradiční módní doplněk . To skutečně není správnou motivací pro péči o něj. Váš čtyřnohý přítel totiž bude potřebovat spoustu lásky a dlouhotrvající péče. Tohle totiž není záležitost na pár týdnů.
hlava ještěrky

Malý, slizký přítel

Prvním kamarádem, na kterého se podíváme je šnek. Rozhodně to není pro každého a možná to zní i trochu divně. Kdo by chtěl doma šneka, že? Počítejte samozřejmě s tím, že není zrovna na mazlení. Na potravu nejsou nijak nároční, snědí cokoli vám zbude v lednici. Dát mu můžete trochu těstovin, salátu, ovoce i sýra. Nejoblíbenější jsou v současnosti velcí afričtí šneci. Dbejte na to, aby měli vlhké podmínky a teplotu kolem 27 stupňů.

Náhrada místa psa

Pokud nechcete mít chlupatého přítele, můžete si místo něj pořídit malé, roztomilé prasátko. Miniprasátka jsou chytrá, učenlivá a vhodná i pro alergiky. S trochou trpělivosti je naučíte základní povely jako sedni, lehni a k noze. Když si ho dáte na vodítko, tak s ním můžete jít i na klasickou procházku. Co se týká jídla, dám jim můžete trávu, ovoce, zeleninu a dokonce i klasické granule.

Bodlinatý drobeček

Jako posledního si představíme ježka bělobřichého. Ten je mezi těmito bodlináči nejpopulárnější. Domů si samozřejmě ale můžete přinést i ježka, kterého najdete na své zahradě. Ochočit si ho není těžké a bydlet u vás může například v plastovém boxu, ze kterého mu vytvoříte pelíšek. Naservírovat jim můžete moučné červy, švábi, granule nebo kapsičky pro kočky, vařené vejce nebo ovoce. Myslete na to, že jde o noční tvory a vhodní jsou především pro dospělé a starší děti.