Ubrat na váze hodně pomůže vašemu zdraví

Ubrat na váze hodně pomůže vašemu zdraví

Není třeba příliš upozorňovat na to, že obezita je zdraví nepříliš prospěšná. Jedná se o stav, který tělo pouze ničí a nic mu nepřidává. Dostat se do takového stádia může každý. Stačí mít jen špatný jídelníček a nedostatek pohybu. Nicméně je tu pořád naděje i pro jedince, kteří dnes váží i desítky kilogramů nad limit. Stačí se zase správně stravovat. Ano, pro někoho to může být minimálně ze začátku docela složité, ale je to ta nejlepší a zároveň nejjednodušší věc, co člověk může pro své zdraví udělat.

Borůvkové smoothie

Ne na každém je obezita vidět. V rámci domácnosti se dá ale objevit poměrně snadno, a sice pomocí BMI kalkulačky. Není to samozřejmě nejpřesnější metoda, nicméně v domácích podmínkách nic lepšího vymyslet nejde. K naměření BMI stačí tři základní údaje – hmotnost, výška a věk.

Na jídelníčku si dejte záležet

Jídlo je během hubnutí zcela zásadním faktorem. Bez toho se hubnout nedá. Je potřeba nejdříve vyloučit všechny škodlivé potraviny, co jsou tučné či obsahují příliš mnoho cukru a soli. To znamená vyloučit prakticky všechna jídla z rychlého občerstvení, což asi nebude každému po chuti. Základem každého zdravého jídelníčku by měla být zelenina. Vzhledem k tomu, že ta má jen minimum kalorií, je možné ji jíst v jakémkoliv množství. Člověk se tak zasytí a zároveň to nepocítí na své váze, což je ideální stav. V tomto ohledu jsou vhodné i luštěniny. Není však potřeba kvůli hubnutí jíst pouze rostlinou stravu. Každý si občas může dopřát třeba rybu nebo drůbeží maso. To ideálně na páře.

Brokolice

Konzultace s odborníkem

Lidé mající pouze lehkou nadváhu nemusí svůj stav konzultovat s nikým. Obvykle hubnou docela dobře svépomoci. Nicméně jedinci s obezitou už na tom tak dobře nejsou a často se jim ubrat nedaří ani když drží přísnou dietu. V takových případech je už dobré vyhledat lékaře, jenž se specializuje na tento druh problematiky. Ten by měl provést vhodná vyšetření a nasadit dietu přímo na míru.