Domácí mazlíček

Je několik důvodů, proč si pořizujeme domácího mazlíčka. Asi tím nejběžnějším jsou prosby našich dětí. Prvním zvířátkem, které si pořizujeme je tak převážně křeček, morče nebo králík. Péče o tyto zvířátka není časově náročná, a protože tato zvířátka jsou příjemně chlupatá, jsou opravdu domácím mazlíčkem. Život křečka i morčete je nějaký ten rok, a většinou nebývá problém, když zvíře zůstane přes víkend samo doma, pokud mu zajistíme dostatečné množství vody a jídla, a pokud odjíždíme na týdenní dovolenou, tak o křečka se vždy někdo rád postará.

pes

Větší problémy, ale i větší radosti nás čekají, pokud si pořídíme do domácnosti psa nebo kočku.

Pokus si pořídíme za domácího mazlíčka pejska, bude potřebovat naší každodenní péči, a to nejen jednou za den, ale vícekrát potřebuje vyvenčit, ale hlavně, chce si s námi i hrát a rozhodně se nenechá odbýt jedním hozením míčku. Pořídit si pejska k dětem, to chce pečlivě vybírat plemeno psa, aby se s dětmi skamarádilo.

Trochu jiný případ je, pokud se cítíme osaměle, opustil nás navždy náš partner a my potřebujeme někoho, kdo nám zpříjemní stáří, o koho se budeme moct starat a on nás na oplátku nenápadně donutí chodit na procházky a nezavírat se ve smutku sami doma. Můžeme se sice pousmát, když vidíme v parku postarší babičku nebo dědečka, jak se baví se svým psem jako s partnerem, ale na druhou stranu, copak není příjemné si popovídat alespoň s němou tváří, když už nám třeba na světě nikdo jiný nezbyl? Výborný parťák je akita inu prodej https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/.

pes

Pořídit si domácího mazlíčka, to je vždy člen rodiny, který bude vyžadovat naši pozornost, o kterého se budeme muset starat, ale zároveň to bude náš parťák do nepohody, který se vždy bude těšit až se vrátíme z práce a budeme si s ním hrát nebo ho vezmeme na procházku. Bude to příjemné zpestření našeho, třeba osamělého, života.