Bojí se děti prvního dne školy?

Některé děti mají vyloženě z prvního školního dne hrůzu. Určitě se to liší podle toho, zda jde dané dítě do první třídy, na střední školu nebo na vysokou školu. Největší strach mají rozhodně děti, které jdou na střední školu, protože když jde člověk na školu základní, kolikrát si tuto skutečnost pořádně neuvědomuje. Dnes už si jen málokdo vybaví svůj první školní den. Jinak tomu je ale v případě těch, kteří jdou na střední školu nebo učiliště.

Když je člověk starší, mnohem více si věci uvědomuje a pokud má jít takové dítě na střední školu nebo učňovský obor a ví, že s ním nikdo ze základní školy nejde a bude tam zcela sám, je jasné, že je z něčeho takového nervózní.

malá dívka

Věříme ale, že nebude takový problém se s někým skamarádit, protože mnoho dětí jde na střední školu stejně jako vy. Bez toho, aniž by někoho znali. Pokud se vám poštěstí, sedněte si do prázdné lavice. S trochou štěstí si k vám někdo přisedne a začne se s vámi bavit.

Bude to možná probíhat tak, že se velmi brzy začnete bavit s těmi, kteří sedí před vámi a poté i s těmi, kteří sedí za vámi. Postupem času budete znát každého z dané třídy a bude na vás, abyste si udělali obrázek o tom, s kým se chcete a s kým naopak nechcete bavit, protože se určitě najdou lidé, kteří vám nebudou z nějakého důvodu sedět.

velké děvče

Je pochopitelné, že člověk může mít obavy z toho, že se nenajde nikdo, s kým by si daný člověk sedl, ale takové obavy jsou opravdu zbytečné. Jistě se najde někdo, s kým si sednete. Je možné, že to klidně bude člověk, který bude sedět na úplně opačném konci třídy, ale jistě se někdo objeví. Určitě buďte otevření novým kamarádstvím, protože bude jistě vše dobré. Dejte tomu hlavně čas. Je možné, že během prvních čtrnácti dnů se najde někdo, s kým si sednete a kdo si k vám na konec přisedne, jelikož se mu bude s vámi dobře komunikovat.