Potraviny urychlující metabolismus

                Přes hladovění cesta nevede. Tím, že nebudeme jíst sice docílíme vysněných křivek, ale značně se to projeví na našem zdraví, a navíc se nejedná o dlouhé udržení váhy. Zní to skoro pohádkově. Jíte a při tom hubnete. Ale je tomu skutečně tak! Existují totiž potraviny, které po konzumaci urychlí Váš metabolismus a díky tomu hubnete.
·         Chilli papričky – Obsahují látku zvanou kapicin, která zvyšuje tělesnou teplotu a tělo je tak donuceno zvýšit energický výdej, urychluje se spalování tuků a my tak hubneme.
metr s jablkem na váze
·         Losos –I když se jedná o tučnou rybu, obsahuje spoustu esenciálních mastných kyselin, které pomáhají tělu spalovat tuk a zabraňují vytváření nových tukových buněk. Jako bonus chrání před nemocemi.
·         Káva a zelený čaj –Káva je skvělý nakopávač, který zajišťuje, aby tělo bralo energii z tukových buněk. Zelený je skvělým urychlovačem metabolismu, a proto je vhodné jej pít ráno. Brání také vzniku nových tukových buněk a snižuje hladinu cukru v krvi.
·         Zázvor –Stejně jako chilli papričky zvyšuje teplotu, a tak i spalování. Ideální je dopřát si zázvorový čaj se skořicí. Podobným účinkem se pyšní i kajenský pepř.
·         Ocet –Jedna lžička octa v jídle dokáže snížit hladinu cukru v krvi až o 30 %. Díky tomu snižuje chuť k jídlu a energie se lépe rozloží, takže se uvolňuje postupně.
·         Mandle –Jako všechny oříšky jsou bohaté na tělu prospěšné tuky. Mandle obsahují esenciální mastné kyseliny, které (jak už víte) pomáhají rychleji spalovat tuky. Je vhodné je přes noc nechat namočené a ráno konzumovat.
mletá káva
·         Fazole –Jako všechny luštěniny dokážou zasytit na dlouhou dobu. Nechodíme tak často ujídat jiná jídla. Mají totiž tzv. vysoký index sytosti. Jsou taký vhodné, protože obsahují málo cukrů a velké množství vlákniny.
·         Citrón –Významný je, protože nastartuje chuťové receptory a my tak nepotřebujeme jídlo tolik solit. Navíc obsahuje velké množství vitamínu C.