Lze pěstovat kratom doma?

Data jasně ukazují, že kratom Nejlepší kratom u nás používá stále více lidí. Ačkoliv je totiž například v sousedním Slovensku jeho prodej zakázán, neboť je tam klasifikován jako droga, u nás tak přísná omezení nejsou. Jistě, jeho prodej je legálně ošetřen, avšak je možné jej v určitém množství sehnat. Je však pochopitelné, že není nijak levný. Zvláště pokud je již zpracovaný. Proto mnoho lidí přemýšlí o tom, že by si jej sami pěstovali doma v květináči a extrakty si vyráběli sami. Koneckonců, sehnat rostlinku není až tak těžké. Otázkou však je, zda se jí u nás bude dařit.

pěstování kratomu je poměrně náročné

Je totiž pravdou, že tento druh patří mezi ty náročnější na péči. Je citlivý jak na nedostatek, tak i přebytek slunečního světla. Je tedy potřeba dát jej do takové lokace, kde jej bude tak akorát. Navíc i nároky jednotlivých druhů kratomu se mohou mezi sebou lišit. Co svědčí jednomu, nemusí být ideální pro další, a to především kvůli rozdílnému obsahu chlorofylu v listech.

Problémem je také teplota. Jelikož se jedná o tropickou rostlinu, potřebují celoroční teploty o výši alespoň 20 stupňů Celsia, i když v zimě může být poněkud nižší. Také jí nesvědčí suchý vzduch, takže rozhodně není ideální pěstovat ji v panelákovém bytě v parapetu nad oknem, kde je vzduch nejsušší. Jistě, je možné použít zvlhčovat, avšak i ten má své negativní důsledky – například může způsobit vznik plísně v bytě, což nejspíš nikdo nechce.

kratom v květináči

Kratom je poměrně citlivý i na zálivku. Ta by měla být přiměřená, avšak zde platí, že méně je více. Rostlina se totiž mnohem snáze vzpamatuje z lehčího přesušení, než z přelití. Proto s vodou raději opatrně, i když to samozřejmě neznamená, že byste jej měli přesušit. Mějte však na paměti, že četnost a míra zálivky by se měla odvíjet také podle počasí – v horkém letním období bude rostlina potřebovat přeci jen vody více. Samozřejmě se může zdát, že dodržet všechny tyto instrukce není zrovna jednoduché. A je pravdou, že mnoho lidí si s květinami zkrátka nerozumí. Avšak pokud již máte s pěstováním rostlin nějaké zkušenosti, a máte o kratom zájem, pak se do toho rozhodně pusťte.