Znáte YouTube?

Je hned po Googlu nejpoužívanějším a počtem zhlédnutí nejsledovanějším portálem na celém světě. Denně je na YouTube shlédnuto více než dvě miliardy videí. Zároveň je to služba pro všechny, která umožňuje cokoliv nahrát, zveřejnit, komentovat a zároveň sdílet na internetu. Uživatelé si mohou užívat TV klipy, videoklipy, trailery k filmům, hudební videa a další videoblogy i videa z oblasti vzdělávání. První video s názvem „Já v ZOO“ natočil Jawed Karim a trvalo necelých dvacet sekund. Portál byl původně zaměřen na sdílení domácích videí, ale od jeho založení se stále zlepšovala kvalita videí, rychlost sítí a přenosové kapacity, tak sem přibyly i videoklipy, videohry nebo filmy.
film YouTube
YouTube vznikl v roce 2005 a během jednoho a půl roku se stal společností, za kterou byl Google ochoten dát 1,65 miliardy dolarů. V té době dosahoval počet zhlédnutí na sto miliónů. Dnes je už nedílnou součástí tohoto velkého informačního portálu a funguje zcela nezávisle. Uživatelské účty Gooulu a YouTube jsou propojené.
přehrávání na mobilu
U zrodu YouTube stál Jawed Karim. Přestože on sám s tímto originálním nápadem přišel, rozhodl se pokračovat ve studiích na Stanfordské univerzitě a působil v YouTube pouze jako poradce. Hlavní podíly ve společnosti mají další dva zakladatelé Chad Hurley a Steve Chen. V srpnu 2017 bylo změněno logo, také jeho styl písma a barevné schéma. Určitě jsme si všimli, že celý web i mobilní aplikace prošly změnou. Uvítáme také novou funkci „tmavé téma“, která přepíná světlé části stránky na tmavé, a využijeme ji hlavně v noci.
YouTube a abstrakce
Rostoucí popularita YouTube vytvořila podmínky pro vznik fenoménu tak zvaných YouTuberů. Jsou to vlastně tvůrci videí, kteří se snaží zaujmout co nejširší skupinu fanoušků. Patří mezi celebrity, které budou celebritami jen po tu dobu, pokud budou zajímaví pro své obdivovatele. Uživatelé mohou také využít nové možnosti živého vysílání i ze svého telefonu.