Účinný feedrový rybolov.

Rybaření je úžasná relaxace a odpočinek od všedních každodenních starostí a povinností. A rozhodně se nejedná, pro někoho možná zdánlivě nudnou činnost, kdy sedíte u vody a koukáte do ni. Naopak, ne nadarmo se jedna z disciplín nazývá sportovní rybaření a technik a způsobů lovu je pestrá škála. Jednou z nádherných způsobů lovu je tzv. jít na FEEDER.

Feeder je jemná technika lovu, podobá na „položenou“ (nahození návnady s krmítkem na dno).

Ovšem od klasické položené je feeder daleko jemnější a účinnější technika. Speciální feedrový prut, s tenkou a ohebnou špičkou, dává tomuto způsobu lovu nádech daleko většího pocitu akce. I když se jedná o nejvíce jemnou techniku lovu vůbec.

feeder prut

Lov s feedrovým prutem je prostě jiný.

Díky jemné špičce prutu si brzo osvojíte jak co nejúčinněji, a hlavně co nejpřesněji nahodíte krmnou směs s háčkem. Přesné nahození do jednoho místa lovu, je jedním z důležitých faktorů lovu. A že i na pohled poznáte feedrového rybáře při nahazování, je bez pochyb. Charakteristický zvuk švihu feedrového prutu, prostě nepřeslechnete. Díky tomu, že háček s návnadou ve velice blízko speciálního férového krmítka, je ryba přímo nadšena, co že ji to spadlo za pochutiny přímo z nebes.

Přesto, že se touto technikou chytají většinou menší druhy ryb, je daleko akčnější díky četnosti záběrů a úlovků. Záběr ryby na feedrovém prutu poznáme díky speciální špičce. Po nahození postavíme prut skoro kolmo k vodní hladině a napnutím vlasce, s mírným prohnutím špičky máme připraveno. Nepoužívají se další hlásiče, či „policajti“. Jakmile se ryba rozhodne pro naši návnadu, poznáme daleko rychleji a jasně, právě díky pohybu jemné a citlivé špičky.

feedrový lov

A samotné zdolání ryby je zážitek úžasný. Díky jemnému, ale přesto velice pevnému prutu, při větší rybě téměř do oblouku prohnutému, je zdolávání daleko akční.

Pestrou nabídku feedrových prutů, náhradních špiček různé tvrdosti a barevnosti (pro snadnější viditelnost), krmítek a dalšího potřebného najdeme právě na našem webu. Plus jako neocenitelný bonus pro začátečníky, vysvětlení a zasvěcení do tohoto skvělého způsobu rybolovu.

Nejeden rybář, který zkusil feedrové chytání ryb, této technice doslova propadl.