Šperky a ozdoby

Šperky a ozdoby

Již od nepaměti se lidé rádi zdobí šperky. Pokud si vyrábíme drobné šperky sami, pak je to obvykle z přírodních materiálů v kombinaci s některým z běžných kovů. Velice pěkně působí různé druhy mušliček či peříček. Velmi dekorativní jsou i dřevěné šperky. Pokud chcete mít opravdu velmi pěkné výrobky, pak jistě oceníte originální šperky s kameny Adelvomack. Často se využívají při výrobě polodrahokamy či minerály.

kamen

Kameny a jejich působení

Různým druhům kamenů jsou připisovány i léčebné či spirituální účinky. Například achát je kamenem síly, pomáhá s pochopením a přijetím emocí, přispívá k vyrovnanosti a odbourává stres. Ametyst je vnímán jako kámen ochranný, zahání stres, chmurné myšlenky, strach i vztek. Posiluje pozitivní myšlení a chrání před psychickými útoky. Citrín je zase kamenem štěstí, úspěchu a pozitivní energie. Přitahuje prosperitu a bohatství, naopak zahání negativní energii a dodává sebevědomí. Křišťál je naprosto univerzálním léčivým kamenem. Při meditaci odstraňuje rušivé vlivy, povzbuzuje psychiku a odstraňuje všechny negativní bloky v mysli.

ametyst

Růženín je symbolický pro otevření našeho srdce. Pomáhá překonat období smutku a dává také sílu někomu odpustit. Často je právě růženín kamenem, který mezi sebou spojuje maminky a jejich miminka či starší děti. Tyrkys je zase kamenem cestovatelů. Vyrovnává emoce a také mužskou a ženskou energii. Zahání deprese a také stavy vyčerpání.

Některé kameny se přímo pojí se znameními zvěrokruhu. Například pro lidi, narozené ve znamení kozoroha jsou vhodné kameny jako achát, ametyst, jaspis, měsíční kámen, olivín, perla nebo turmalín černý. Znamení ryb je zase spojeno s akvamarínem, jaspisem, kalcitem, křemenem, safírem či tyrkysem. Pro blížence se nejvíce hodí kameny citrín, býčí oko, jantar, růženín, topaz, tyrkys nebo vltavín.