Jak mít o všem přehled?

Takový majitel stavební firmy to má složité. Nejednou má své stroje a další techniku, jež pořídil za hříšné peníze, na více místech najednou, občas mu tato zařízení i průběžně putují z místa na místo, mají nemalou spotřebu pohonných hmot, jež nejednou přímo ‚tečou proudem‘, a je tak prakticky nemožné je ohlídat. I kdyby takový šéf osobně zajel na jednu stavbu, kdo ví, zda by stihl sledovat vše aspoň na této; a na těch ostatních by se zatím dělo kdovíco.

rypadlo

Pak má takovýto podnikatel pochopitelně i zaměstnance. Musí je mít, protože v jedné osobě se žádná kloudná stavba nepostaví. Ovšem jsou to pochopitelně vesměs cizí lidé, pracující pro onoho podnikatele jenom a pouze proto, aby si vydělali. Přátelství a důvěra tu nesehrávají velkou roli, kamarádíčkování se zaměstnanci se navíc ani nevyplácí. A tak je nasnadě, že zaměstnancům není nic do šéfových záležitostí, a když je zkrátka příležitost, občas si i přilepší bokem. Tu si půjčí techniku na nějaký melouch, tu se nějaké ty pohonné hmoty načerpají místo firemních strojů do soukromého vozu. A když se nikdo nedívá, proč by se takoví zaměstnanci také neulili, že? Neodběhli si z práce nebo si v ní neschrupnuli.
A náš šéf to tak má hodně těžké. Tedy pokud si nepořídí něco, co za něj zvládne sledování strojů. Tedy RMC systém, jenž nabízí mimo jiné i GPS sledování stavebních strojů a stavební techniky.

Tento systém je univerzální, je ho dnes možno nainstalovat skoro na každý stavební stroj od libovolného výrobce. A tento systém pak už sám majiteli ohlídá:

  1. potřebné provozní parametry motoru
  2. provozní parametry pracovních příslušenství stavebních strojů
  3. a také na minimum omezí riziko krádeže pohonných hmot či rovnou celých strojů

A kdo by neuvítal něco, co mu může tolik prospět, že? Co dokáže sledovat jeho techniku a navíc mu dávat i průběžně hlášku o tom, co a jak se kde děje, případně neděje, i kdyby se dít mělo. Co mu:

lopata

  1. ohlídá lidi, zda pracují
  2. zkontroluje spotřebu paliva
  3. sleduje provoz strojů
  4. ohlídá plnění plánu
  5. a třeba také výrazně zjednoduší ‚papírování‘, ať už jde třeba o technické prohlídky, organizaci práci a podobně.

Kdo z podobných podnikatelů by něco takového nechtěl nebo i vysloveně nepotřeboval, že? Zejména když zkušenosti zákazníků ukazují, že to přináší až pětatřicetiprocentní úsporu provozních nákladů. Což jsou hodně velké peníze.